Частиною єврооблігацій енергохолдингу ДТЕК, власником якої виступає олігарх Рінат Ахметов, може володіти наближена до Порошенко компанія ICU. Про це в інтерв'ю для ZN.UA повідомив гендиректор холдингу Максим Тимченко.
За його словами, компанія "Інвестиційний капітал Україна" (ICU), головою ради директорів якої з 2007 по 2014 рр. виступала нинішня глава Нацбанку Валерія Гонтарєва, набувала євробонди холдингу Ахметова кілька років тому.
"За нашими даними, компанія ICU набувала облігації ДТЕК з випуску 2013 р. Проте ця інформація на сьогоднішній день могла втратити актуальність", - зазначив він.
Тимченко, при цьому, підкреслив, що знає, головним чином, найбільших власників єврооблігацій ДТЕК, з якими керівництво холдингу веде переговори про реструктуризацію заборгованості. Велика їх частина працює за межами України.
"Це міжнародні інституційні інвестори, фінансові організації - Ashmore, VTB, VR Capital. Географія інвесторів досить широка, однак більша їх частина знаходиться в США і Європі. Також є інвестори з України. Неможливо знати всіх держателів.", - підкреслив глава холдингу.
За його словами, щоб вести реструктуризацію, керівництво робить Investor identification study. Списки власників євробондів визначає окрема компанія, що використовує власні контакти і ресурси.
Як повідомлялося раніше, в липні 2014 року Валерія Гонтарєва, призначена главою НБУ, продала свою частку у групі "Інвестиційний капітал Україна" (ICU, Київ), у зв'язку з чим залишила посаду голови ради директорів, який вона займала з 2007 року.
Тим часом, дані, розголошені в рамках оприлюднення "Панамких документів", вказують на те, що Валерія Гонтарєва до призначення головою банківського регулятора була бізнес-партнером російського чиновника. Однак після введення проти Росії секторальних економічних санкції США і ЄС її спільний бізнес з російським фінансистом, який давав їй десятки мільйонів гривень офшорних кредитів, припинився.
Нагадаємо, енергохолдинг ДТЕК заявив про неможливість найближчим часом повністю оплачувати купони за єврооблігаціями на $ 910 млн і попросив кредиторів укласти угоду про тимчасовий мораторій і звільнення від зобов'язань (standstill) строком до 28 жовтня цього року.
Читайте повне інтерв'ю з Максимом Тімченком у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".