Європейський союз вважає, що експортні мита нафти з Росії порушують правила Світової організації торговлі, так як дають переваги китайським споживачам перед європейськими, повідомляє Reuters з посиланням на дипломатичне джерело.
Під час наради одного з комітетів СОТ в понеділок гостро постало питання диференціації експортних мит у Росії, яка планує розробляти родовища у Східному Сибіру для поставок нафти в Китай і на тихоокеанське узбережжя по нафтопроводу Східна Сибір-Тихий океан. ЄС пропонує Росії замінити експортні мита податком на видобуток. В подальшому це може предметом судового розгляду в організації, зазначає джерело.
Також на нараді були порушені й інші проблеми: обмеження на сільськогосподарську продукцію, високі тарифи на телевізори і холодильники, субсидії для автомобілебудівників і захисні тарифи, щоб захистити виробників сільгосптехніки.
На цей момент, як повідомляється, орган з врегулювання суперечок СОТ отримав вже п'ять скарг на Росію. На це представник Росії запевнив, що його країна серйозно ставиться до своїх зобов'язань перед СОТ і завжди готова до конструктивного діалогу.
31 жовтня Євросоюз подав позов проти Росії до СОТ через тарифи на сільськогосподарські і промислові товари. У заяві ЄС звинуватив Росію в завищених тарифах на кілька видів товарів, у тому числі на папір і картон, пальмову олію, холодильники і комбіновані холодильники-морозильники.
Раніше Україна заявляла, що поскаржилася на Росію у СОТ через заборони ввезення овочів і фруктів. Однак згодом виявилося, що перед подачею скарги у Всесвітню торговельну організацію на Росію, Україна має намір провести двосторонні консультації з РФ.