UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС ще раз потвердил готовність співфінансувати модернізацію української ГТС

У переддень Вільнюського саміту Європа знову подала сигнал до готовності вкласти кошти в модернізацію газотранспортної системи України.

Європейський Союз готовий спільно профінансувати модернізацію української газотранспортної системи (ГТС).

Член Європейської комісії з питань енергетики Гюнтер Оттінгер під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим заявив, що українська ГТС є важливою складовою європейської енергетичної системи, і ЄС готовий до співфінансування її модернізації.

"Ми багато дискутували з нашими партнерами з Європейського інвестиційного банку, ЄБРР та МВФ щодо умов надання кредитів. Ми хочемо фінансувати модернізацію української ГТС", - сказав єврокомісар.

Він зазначив, що збільшення Україною власного видобутку вуглеводнів, зокрема, зі сланцевих родовищ, - це прекрасна можливість для залучення довгострокових інвестицій.

Разом з тим, Гюнтер Оттінгер запевнив, що Єврокомісія наполягатиме на дотриманні всіма сторонами правил роботи на газо-енергетичному ринку.

Нагадаємо, на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі 21 вересня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що підтримка потужностей української ГТС на рівні 150 млрд куб. м в рік в умовах істотного зниження транзиту дуже невигідна для України, тому без підтримки з боку транзитера Росії і споживача ЄС Київ може піти на часткову консервацію ГТС.

Раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна згодна передати ГТС в оренду, але при цьому залишити її у державній власності для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту.

Українська влада назвала оптимальним варіантом створення тристороннього консорціуму з паритетною участю російських і європейських компаній.

Проте Москва наполягала на двосторонньому (Україна-Росія) консорціумі. РФ фактично поставила Україні ультиматум, заявивши, що її участь у консорціумі щодо української ГТС можлива тільки за відмову Києва від енергетичних правил ЄС.

Російський МЗС також заявляв, що Росія проти участі в консорціумі Євросоюзу. !zn

Читайте також:

"Нафтогаз" розповів про умови консервації частини ГТС

zn
Приєднання вітчизняної ГТС до системи газопроводів Європи вигідне для України

zn
Східноєвропейський хаб: програма дій

Німеччина допоможе Україні модернізувати ГТС