Лідери Євросоюзу рішуче мають намір скоротити залежність блоку від російських енергоносіїв і будуть допомагати один одному забезпечувати поставки по всій Європі, якщо Москва скоротить експорт, сказав в п'ятницю голова Європейської ради Херман Ван Ромпей.
Так, Єврокомісія вже до червня має підготувати план підвищення енергетичної безпеки ЄС.
"Ми серйозно налаштовані в сенсі скорочення нашої енергетичної залежності, - сказав Ван Ромпей на прес-конференції наприкінці саміту лідерів у Брюсселі. - Європа була спочатку створена як співтовариство вугілля і сталі. Через 64 роки ясно, що ми повинні рухатися вперед, до енергетичного союзу", - сказав він.
: Росія використовує газ як нову ядерну зброю, караючи Україну за європейський вибір
Він додав, що європейські лідери обговорювали такі можливості скорочення енергетичної залежності, як зниження споживання і диверсифікація джерел енергії.
Перераховуючи можливості зниження залежності, Ромпей вказав, що дії будуть спрямовані на розвиток Південного коридору, включаючи подальші додаткові шляхи через східну Європу, спрощення експорту газу з Північної Америки. Крім того, конкретні заходи будуть вжиті у питанні взаємозв'язку, а також диверсифікації та альтернативних джерел.
Дебати по Україні нагадали Євросоюзу, як важливо зміцнювати свою незалежність у галузі енергетичної політики, заявив у п'ятницю в Брюсселі голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу.
Канцлер ФРН Ангела Меркель також підтвердила, що у зв'язку з ситуацією учасники саміту ЄС вирішили прагнути до диверсифікації джерел енергоносіїв. Вона сказала, що якщо США дозволять експортувати скраплений газ за кордон, то він може стати для європейців "одним з компонентів". Меркель також нагадала про можливість спорудження терміналу для скрапленого газу в Вильгельмсхафене, яку інвестори поки не використовували.
До червня 2014 року Єврокомісія підготує доповідь про енергетичну залежність ЄС від Росії та шляхи вирішення цієї проблеми. !zn
Читайте також:
ЄС оприлюднив додатковий "чорний список" із 12-ти росіян
Україна підписала лише "огризок" політичної частини Угоди про асоціацію з ЄС
Економічні санкції ЄС охоплять всі сфери співробітництва з Росією, - Ромпей
Меркель заявила про готовність ЄС ввести серйозні економічні санкції проти Росії