Євросоюз не має наміру відкладати вступ в дію ще раз або переглядати впровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Україною, заявляє глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.
"Європейська комісія готова детально розглянути занепокоєння Росії і спробувати знайти рішення по цим аспектам у рамках гнучкості поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі. Однак подальша відстрочка запровадження поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі або перегляд угоди не розглядаються", - прокоментував дипломат результати тристоронніх переговорів між Україною, ЄС і Росією.
Тристоронні переговори на технічному рівні між Україною, Євросоюзом і Росією проходили останні два дні.
"Метою було обговорення практичних відповідей на занепокоєння Росії щодо впровадження поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі, що відноситься до торговельної частини Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Всі сторони висловили свої позиції, також було знайдено спільне бачення з певних питань. Різні позиції були передані на політичний рівень для визначення подальшого напрямку", - розповів Томбінський.
Представник ЄС також підкреслив, що Єврокомісія бачить тристоронні переговори як частину підтримки ЄС по впровадженню мінських домовленостей.
"Комісія завжди наголошувала, що вона готова зробити все зі своєї сторони, включаючи надання політичної підтримки тристоронньому процесу, для прискорення досягнення мирного вирішення конфлікту в Україні", - нагадав він.
27 червня на полях саміту Євросоюзу Україна, Грузія і Молдова підписали економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС. Проте Москва, що завзято опонує такому кроку Києва, почала погрожувати йому торговими санкціями, нібито покликаними захистити російського виробника від "напливу" товарів з ЄС через Україну. Тому, хоча спочатку передбачалося, що торгові правила, які містяться в угоді, будуть застосовуватися з 1 листопада, 12 вересня під час переговорів Росії, України та ЄС було прийнято рішення відстрочити тимчасовий вступ їх в силу до 31 грудня 2015 року. 29 вересня Європейський Союз прийняв офіційне рішення з цього приводу.
Детальніше про історію підписання угоди та її особливості читайте у статті ZN.UA "Угода про асоціацію: ходіння по муках".