Україна може отримати на інвестпроекти, що передбачають поліпшення залізничної інфраструктури, 850 мільйонів євро. Ці кошти стали доступними в рамках інвестиційного плану дій в країнах "Східного партнерства". Про це пише ЦТС з посиланням на західні ЗМІ.
Повідомлялося, що Єврокомісія спільно з Світовим банком розробила інвестиційний план дій для розвитку інфраструктури в країнах "Східного партнерства" - в Україні, Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії та Молдові.
У січні 2019 року Єврокомісія визначилася з обсягом інвестицій, необхідних для реалізації цих проектів. Вони обійдуться приблизно в 13 млрд євро і передбачають будівництво в цілому 4,8 тис. кілометрів автомобільних і залізничних магістралей, 6 портів і 11 логістичних центрів, а також аеропортів та пунктів перетину кордону.
Із загальної суми інвестицій Єврокомісія має намір виділити на проекти, пов'язані з залізницею, 2 млрд євро.
Україна може претендувати на отримання 850 млн євро. У Єврокомісії згодні надати фінансування для 9 українських проектів, які передбачають модернізацію залізниці, її електрифікацію та збільшення пропускної спроможності, включаючи маршрути до західного кордону і маршрути, що зв'язують північ і південь країни.
Загальна протяжність українських ж/д шляхів, які потребують поліпшення в рамках TEN-T, становить 530 кілометрів.
Великі інвестиції - 663 млн євро - може отримати Азербайджан, якому необхідно встановити системи сигналізації та телекомунікації по всьому східно-західному напрямку залізниці, а також провести електрифікацію всього цього коридору.
Білорусь може отримати 122 млн євро для двох проектів, сумарною протяжністю 200 кілометрів. Вони передбачають оновлення електричних мереж в околицях Мінська (36,5 млн євро) і електрифікацію лінії Злобін-Калинкавицы-Барбаров (143 кілометрів, 82 млн євро).
Два проекти в Грузії - автомобільна і залізна дороги до порту Анаклія - зажадають 349 млн євро інвестицій. Їх довжина становить 90 кілометрів.
Молдова може отримати 20 млн євро для фінансування покращення залізничної інфраструктури, однак поки немає інформації про те, якою вона підготувала проект.
Раніше повідомлялося, що за оцінками Міністерства інфраструктури, для реалізації Транспортної стратегії України до 2030 року необхідно $ 60 млрд.