UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄК розробить контрзаходи проти США через підвищення мита в сталеливарному секторі

У ЄС заявили, що не будуть сидіти склавши руки допоки європейська промисловість вражена несправедливими заходами.

У Європейські комісії відреагували на заяву президента США Дональда Трампа про підвищення мита на імпорт сталі та алюмінію, пообіцявши вжити контрзаходи для збереження стабільності на ринку ЄС, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що цей крок Сполучених Штатів має на меті захистити власну промисловість, однак не виправдовується національною безпекою. Та додав, що протекціонізм не може бути відповіддю на загальні проблеми в сталеливарному секторі, необхідно знайти спільні рішення.

"Ми не будемо сидіти склавши руки, в той час як наша промисловість вражена несправедливими заходами, які ставлять під загрозу тисячі європейських робочих місць. У мене був привід сказати, що ЄС буде реагувати адекватно, і це те, що ми зробимо. ЄС буде діяти рішуче і пропорційно для захисту наших інтересів. Комісія в найближчі дні зробить пропозицію з таких, що відповідають правилам СОТ контрзаходів проти США, щоб врівноважити ситуацію", - йдеться в заяві Юнкера, поширеній в Брюсселі.

Член Єврокомісії Сесілія Мальмстрем також зауважила, що ці заходи негативно вплинуть на трансатлантичні відносини та підвищать витрати і зменшать вибір для американських споживачів сталі та алюмінію.

Вона вказала на те, що корінною причиною проблем в цих двох секторах є "глобальний надлишковий потенціал, викликаний неринковим виробництвом".

Додамо, що в четвер, 1 березня, на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію, а відповідний указ підпише наступного тижня.

Американський президент хоче обкладати іноземну сталь 25%-м митом, а алюміній - 10%-м.

Раніше Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршоюдля американської економіки. Найвірогіднішим результатом цього буде зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягара, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.