UA / RU
Підтримати ZN.ua

Яресько пояснила особливості бюджетної децентралізації

Міністр фінансів роз'янисла, як бюджетна децентралізація змінить систему міжбюджетних відносин в Україні.

Реформа бюджетної децентралізації в Україні принесе місцевим бюджетам від 25 до 45 млрд млрд гривень, повідомила під час виступу у Верховній Раді України Наталія Яресько.

За її словами, реформа фінансової децентралізації передбачає не збільшення субвенцій місцевим бюджетам, а нову систему міжбюджетних відносин.

Так, в першу чергу бюджети на місцях з новим бюджетним кодексом отримали шляхи наповнення та збереження за рахунок збільшення податків: податку на нерухомість, включаючи комерційну, податки на автомобілі, на надра і так далі.

"Це 100% плати за надання адміністративних послуг, 100% з державного мита, 10% податку на прибуток підприємств, збір з роздрібних продажів підакцизних товарів - на пиво, на алкогольні напої, тютюнові вироби і нафтопродукти за ставкою 5% від вартості реалізованого товару" , - додала міністр фінансів нові механізми додаткового наповнення місцевих бюджетів.

Більш того, за словами Яресько, відтепер місцеві органи отримали можливість не чекати офіційного прийняття держбюджету в Києві, а незалежно від головного документа приймати власні регіональні бюджети.

У той же час, як писали в статті для ZN.UA експерти Олеся Дацко та Ігор Гурняк, реформа влади під "соусом" децентралізації може зруйнувати Україну.