Зафіксована за підсумками 2012 року дефляція 0,2%, яку президент Віктор Янукович назвав найважливішим досягненням економіки, насправді є відображенням падіння ВВП і омертвіння ділової активності.
Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив екс-радник президента з питань макроекономіки (1994-2005), екс-голова ради НБУ (2000-2005) Анатолій Гальчинський.
"Не лише теорією, але і багаторічною світовою економічною практикою доведено, що оптимальною для перехідної економіки, що структурно реформується, є інфляція в межах 4-6%. Китай, Туреччина, Індія підтверджують це. У зв'язку з цим дефляція минулого року - це не тільки і навіть не стільки благо, це відображення загальноекономічної стагнації, падіння обсягів ВВП (за 11 місяців - 98,7%), промисловості та будівництва, омертвіння ділової активності", - відзначив Гальчинський.
"Президент був зобов'язаний акцентувати увагу саме на цій, зворотній стороні, медалі та пов'язаних з нею виклики. Він цього не зробив. Мені довелося десять років працювати радником президента з макроекономіки, тому можу з упевненістю стверджувати: подібних ситуацій в оцінках економічних результатів не допускалося", - підкреслив він.
Експерт нагадав, що в 2002 році дефляція разом з уповільненням зростання ВВП послужила приводом для серйозних сутичок на рівні не тільки НБУ і уряду, але і президента.
"Економіка - це живий організм, що розвивається, що володіє рефлексивною реакцією. Її необхідно відчувати. Влада повинна навчитися розмовляти з економікою, розуміти її, вчасно реагувати на подібного роду колізії. Цього нинішні керівники робити не вміють", - вважає Гальчинський.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Анатолія Гальчинського. !zn
Читайте також:
Україна є єдиною країною світу, що не подолала кризу 2008-2009 років, - експерт
Кабмін затвердив песимістичний макропрогноз-2013: зростання ВВП на 2,5%, інфляція - 6,1%