UA / RU
Підтримати ZN.ua

Яценюк дав 10 днів на розслідування подробиць підписання енергоконтрактів з РФ

Яценюк хоче знати, доручив провести службове розслідування за контрактами "Укрінтеренерго" і "Інтер РАО"

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив провести службове розслідування щодо дій чиновників Міненерго і держенергокомпаній, які брали участь у підписанні договорів на імпорт імпорт електроенергії з РФ.

Про це він повідомив на засіданні Кабміну в середу, 21 січня.

"Я даю доручення розпочати службове розслідування щодо діяльності посадових осіб Міненерговугілля та керівництва державних компаній при підписанні контрактів на імпорт електроенергії з РФ, так і на постачання електроенергії на українську територію, якою є АР Крим", - сказав він.

За його словами, протягом 10 днів він хоче отримати результати цього розслідування, про які потім має намір поінформувати президента Петра Порошенка, Верховну Раду і народ України.

"Я вимагаю при проведенні розслідування встановити: хто погоджував умови контрактів, чому в контракті місце розгляду спорів - місто-герой Москва? І доповісти уряду протягом 10 днів. Після цього я проінформую президента України, парламент і, звичайно, народ України про те, які умови контракту відповідають інтересам України, а які, як написав Дмитро Анатолійович Медведєв (прем'єр РФ - ред.) у своєму дописі, не відповідають інтересам України", - резюмував він.

Яценюк також відреагував на пасажі прем'єра РФ Дмитра Медведєва з приводу контрактів між "Укрінтеренерго" і "Інтер РАО".

"Я дивлюся, у цих контрактів з'явився адвокат - російський прем'єр, він вчора випустив ціле повідомлення. Хороша новина в тому, що російський прем'єр-міністр почав писати українською мовою і англійською також. Це правильно - треба вивчати українську мову", - зазначив Яценюк.

Читайте також: Кримська "влада" націоналізувала "ДТЕК Крименерго" Ахметова

Напередодні Арсеній Яценюк зажадав у листі від міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина роз'яснити, як у контракті українська сторона могла погодитися на пункти, які не відповідають інтересам України. Серед іншого, у Яценюка викликало подив:

- позначення АР Крим в контракті як "Кримський федеральний округ";

- можливість підвищення в односторонньому порядку з боку РФ вартості електроенергії, в той час як ціна на електроенергію в Крим повинна залишатися фіксованою;

- умови "Бери або плати";

- штраф у розмірі 20% від погоджених або фактично поставлених обсягів електроенергії у разі обмеження поставок в Крим.

Демчишин у свою чергу заявив, що в оригіналі документа немає згадки "Кримського федерального округу" і, можливо, така термінологія була використана в проекті документа. Він також стверджує, що Україна може відмовитися від покупок електроенергії за невигідною для себе ціною і взагалі розірвати контракт у разі необхідності.