Вплив Росії на Близький Схід посилюється. Про це свідчать і офіційні візити - цього тижня вперше в історії король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз відвідав Москву. При цьому політика Росії загрожує картельними домовленостями. Подальший розвиток подій залежить від того, чи готові США повернутися на "Великий Близький Схід". Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Корсунський.
"Тісні відносини між двома найбільшими світовими експортерами нафти (Саудівської Аравії і Росії – ред.) можуть стати реальною загрозою спроможностям ринку долати картельні домовленості. У повідомленнях для преси представники Саудівської Аравії наголошують, що не збираються порушувати санкції, які діють проти Росії, і посилаються на раніше проголошені плани з розвитку проектів видобутку нафти та газу за межами королівства, реалізація яких дасть змогу виправити фінансове становище монархії, що похитнулося", - пише автор.
На думку автора, існує ймовірність втручання в процес США, що, крім іншого, вплине і на ціну нафти.
"Чого не враховують у Кремлі - це нелюбові США до картелів узагалі та до ОПЕК, зокрема, і наявності серйозних можливостей американських виробників сланцевої нафти активно впливати на ринок. За прогнозами фахівців, наближення цін на нафту до позначки в 60 дол. уже найближчим часом приведе до різкого зростання видобутку в США, що поверне ціни до рівня в 52–53 дол. за барель, якщо тільки Росія та Саудівська Аравія не домовляться контролювати ринок разом", - вважає автор.
Детальніше про політики Росії на Близькому Сході читайте у статті Сергія Корсунського "Великий російський Близький Схід" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".