UA / RU
Підтримати ZN.ua

Введення воєнного стану не вплине на цивільну авіацію – екс-глава Державіаслужби

У свою чергу можуть подорожчати страховки для авіагалузі.

Введення воєнного стану в Україні не вплине на роботу цивільної авіації, вважає екс-голова Державної авіаційної служби України Денис Антонюк. Однак активна поява в новинах інформації про конфлікт та введення воєнного стану в країні може призвести до падіння туристичного потоку, в першу чергу з європейських країн.

"Для цивільної авіації України після введення воєнного стану принципово нічого не зміниться – у нас вже давно закрито авіасполучення з Росією. Єдине питання, яке може виникнути - збільшення вартості авіаційних страховок", - зазначив він.

За словами екс-керівника Державіаслужби, питання можливого перерахунку страховок для авіагалузі залежить, в першу чергу, від того, яке рішення прийме на позачерговому засіданні у понеділок Верховна Рада, від офіційної позиції держави, а також від позиції самих страхових компаній.

"Зазвичай частка страховки в ціні квитка, якщо це не рейси в країни з підвищеною активністю військових дій на зразок Сомалі чи Іраку, дуже невелика", - підкреслив він, додавши, що підвищення розміру авіастраховок не повинна сильно вплинути на цінову політику рейсів в/з України.

Напередодні російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків з 23 членів екіпажів.

Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу", який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.

Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Україна ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із ситуацію в Азовському та Чорному морях. Своэю чергою в РФ також вимагають скликання Ради безпеки ООН 26 листопада та традиційно відхрещуються від причетності до ескалації на Азові. Засідання Ради Безпеки ООН призначено на 11:00 (18:00 за Київським часом).

Президент Порошенко скликав Військовий кабінет, вночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), на ньому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану строком на 60 днів. На 16:00 заплановане позачергове закрите засідання Верховної Ради щодо введення в країні воєнного стану.

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, у море вийшли кораблі Військово-морських сил України.

Свою оцінку ситуації в Азовському та Чорному морях також дали міжнародні організації і зовнішньополітичні відомства країн-партнерів України.