Всі порушення у Київському центрі серця звелися до перекладу інструкцій
Всі порушення, виявлені за результатами багаторазових перевірок Київського міського центру серця, звелися до відсутності інструкцій українською мовою. Про це в інтерв'ю «ДТ. Україна» повідомив кардіохірург, директор Київського міського центру серця, доктор медичних наук Борис Тодуров.
Всі порушення, виявлені за результатами багаторазових перевірок Київського міського центру серця, звелися до відсутності інструкцій українською мовою. Про це в інтерв'ю «ДТ. Україна» повідомив кардіохірург, директор Київського міського центру серця, доктор медичних наук Борис Тодуров.Коментуючи заяви про те, що в центрі було виявлено нестачу апаратури на мільйони гривень, він сказав: «Ми увійшли в клініку, коли все вже було закуплено. За три роки Київський центр серця як юридична особа не придбав жодної одиниці медобладнання - все було закуплено міськздоров'ям ще до того, як центр був створений і відкритий. Мабуть, 95% устаткування придбано ще в ті часи, коли мером був Олександр Омельченко, і встановлено в процесі будівництва, принаймні, найбільш дороге і складне. Технологія така, що багато установок, у тому числі ангіографічних, монтуються під час будівництва».
«Якщо були якісь порушення під час закупівель - «ці питання не до нас. Ми взяли за актом прийому-передачі все, що було встановлено. Просто ми опинилися між молотом і ковадлом - питання виникли до чиновників міського відділу охорони здоров'я та мерії, але відповіді шукали у нас, оскільки устаткування стоїть у Центрі серця», - сказав директор центру.
За його інформацією, за минулий рік було вісім таких перевірок. Остання тривала близько трьох місяців, було заведено кримінальну справу.
«Все, що тільки є в Центрі серця, до останнього затискача, ревізори перерахували. У кінцевому підсумку ми зустрілися з ними в моєму кабінеті, і я запитав: «За цей час ви виявили нестачу хоча б одного датчика від якого-небудь апарату?» - «Ні, не виявили. Все на місці». - «А в чому тоді проблема?» - «В інструкціях і паспортах. Ми підрахували, що устаткування, яке в цілому коштує близько 50 мільйонів гривень, не має інструкцій і паспортів українською мовою, як того вимагає законодавство». На сьогодні кримінальну справу закрито», - повідомив Борис Тодуров.
Детальніше читайте у свіжому номері «ДТ.Україна» в інтерв'ю Ольги Скрипник із Борисом Тодуровим.