UA / RU
Підтримати ZN.ua

Водоканали і ТЕЦ збираються відключити від електрики

Найбільш проблемними боржниками є ДП "Вода Донбасу" і "Лисичанскводоканал".

Держпідприємство "Укрінтеренерго" ("постачальник останньої надії") 31 березня 2019 року завершить поставку електроенергії для споживачів, які приєдналися до договору про постачання електрики 1 січня 2019 року. Про це повідомляє УНІАН.

За даними "Укрінтеренерго", таких в Україні понад 1300 споживачів. Багато з них мають проблеми з платіжною дисципліною: за січень-лютий 2019 року – загальний рівень розрахунків споживачів за електроенергію не перевищує 40%.

Серед найбільших боржників – теплокомуненерго, держшахти, промислові та держпідприємства, а також водоканали, найбільш проблемні з яких ДП "Вода Донбасу" і "Лисичанскводоканал", що постачають водою Донецьку і Луганську області.

Генеральний Директорат енергетичних ринків Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ольга Буславец вважає, що якщо не будуть вжиті заходи по стабілізації проведення розрахунків за електроенергію, з 1 квітня держпідприємства-клієнти постачальника "останньої надії" можуть залишитися без договорів з новими постачальниками і без електропостачання.

Це, за її словами, призведе до енергетичної кризи в різних містах України.

"Критична ситуація з рівнем розрахунків за спожиту електричну енергію, без прийняття відповідних термінових урядових рішень призведе до негативних наслідків для всіх учасників ринку електричної енергії, зокрема, для споживачів", - сказала Буславец.

Вона зазначила, що загроза банкрутства постачальника "останньої надії" загрожує стабільності всього ринку електроенергії, оскільки це може вдарити по роботі операторів розподілу електроенергії і поставити під загрозу фінансову стабільність компаній-постачальників і підприємств, що генерують електроенергію.

Згідно з законом "Про Ринок електроенергії", постачальник може не укладати із споживачем договір на поставку електрики, якщо він неплатоспроможний, нагадала Буславец.

У грудні 2018 року Кабмін призначив ДП "Укрінтеренерго" постачальником "останньої надії" на всій території України.

Нагадаємо, 13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект "Про ринок електричної енергії України". За підтримку документа проголосували 277 депутатів.

Детальніше про сильні і слабкі сторони нового закону "Про ринок електричної енергії України" читайте у матеріалі Юлії Усенко "Що нам дасть і що забере закон про ринок електроенергії" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Про підвищення цін на електрику читайте в матеріалі Наталки Прудкої "Випробування енерготарифами" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".