Майже всю зиму ворог бив по енергосистемі. Було запущено понад 1200 ракет і дронів. Левову частку збили, або ж вони схибили, але сотні все ж таки дісталися цілей. Кількість пошкоджених підстанцій і енергоблоків обчислюється десятками. Про це пише кореспондент ZN.UA Ігор Маскалевич у матеріалі "Підвищення цін на електроенергію та віялові відключення в червні".
Здебільшого база енергосистеми весь цей час трималася на атомниках. Але блоки АЕС літом поступово підуть у ремонт, і якщо нині потужність АЕС — до 6,5 млн кВт, то на піку ремонтів вона може зменшитися майже наполовину.
У гідростанцій уже в середині травня повінь на річках (а отже, й виробництво) піде на спад. Щось можуть підхопити ТЕС, але там також проблеми з ремонтами та грошима. Кілька теплових блоків просто розбиті ракетами, до трьох десятків пошкоджені й потребують термінового ремонту. Це не рахуючи втрачених великих ТЕЦ (таких як Вуглегірська чи Запорізька).
Дещо згладити ситуацію може імпорт електроенергії. Саме цього тижня запустили нову лінію електропередачі (ЛЕП-400) від Хмельницької АЕС. Загалом узгоджено імпортні перетоки до 1050 МВт (технічно можливо й більше). Проте є нюанс. У Центральній Європі електроенергія коштує на оптовому ринку вдвічі дорожче. Тож купувати її по 5–6 грн там і заводити сюди для продажу населенню по 2,9 грн — така собі перспектива.
Саме тому перспектива літніх віялових відключень є цілком реальною.
З іншими матералами автора можна ознайомитися за посиланням.