UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада РФ виставить на аукціон 8 "націоналізованих" в Криму об'єктів Коломойського та Боголюбова

Аукціон з продажу захоплених в окупованому Криму українських бізнес-активів відбудеться протягом найближчих двох місяців.

Окупаційна "влада" Криму готується провести аукціон з продажу розміщених на півострові активів, що належать групі "Приват" українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. З молотка підуть 8 об'єктів вартістю понад 1,2 мільярда рублів.

Як повідомляє прес-служба "Міністерства майнових і земельних відносин республіки Крим", у відношенні зазначених об'єктів були проведені заходи щодо виконання кадастрових робіт та визначення ринкової вартості виставлених на продаж активів. Аукціон з їх продажу відбудеться вже в кінці травня-початку червня поточного року.

Повідомляється також, що шість з восьми об'єктів, що підлягають продажу, розміщені в Ялті, один – в селищі Кацивелі, і ще один – в селищі Заозерне (Євпаторійський муніципальний міський округ). Виручені від продажу кошти кримська "влада" пообіцяла направити у Фонд захисту вкладників для компенсаційних виплат понад 700 тис руб.

У лютому цього року російська адміністрація у Криму пустила з молотка належний Ігорю Коломойському санаторій "Форос". Об'єкт було продано з аукціону за 1,429 мільярда рублів. Переможцем торгів стала Федерація профспілок республіки Татарстан.

Ігор Коломойський, серед іншого, є співвласником Приватбанку, який припинив роботу в Криму після приєднання півострова до Росії. У банку було 337 відділень в Криму.

Раніше повідомлялось, що нова "влада Криму" націоналізувала розміщене на півострові майно Коломойського, плануючи продати його з аукціонів. Приватбанк подав позов до Росії у Гаазький трибунал, звинувативши Москву в порушенні угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій.

Такі ж позови направили в Гаагу і ряд інших українських компаній, які були змушені згорнути свою роботу на півострові, а також особисто Ігор Коломойський, який вимагав захистити його інвестиції в кримський аеропорт "Бельбек". Позови, за станом на початок лютого, не розглянуті. Росія заявила, що не визнає юрисдикцію міжнародного арбітражу по розгляду даного спору.