UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вітренко розповів, чому собівартість видобутого газу 2,6 грн, а продають по 6,99 грн

Кошти, що залишилися йдуть на погашення безлічі витрат «Нафтогазу».

Український газ, видобутий в країні і має нижчу собівартість, йде не на експорт, а на потреби населення. Про це розповів виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв'ю «Радіо Свобода».

"Ми знаємо, і це теж невелика таємниця, що собівартість видобутку - до речі, вона виросла дуже сильно, і це теж питання до ефективності діяльності" Нафтогазу ", - приблизно 2,6 гривні. Тобто в 2-3 рази менше, ніж ціна, яку зараз платить населення. Потрібно ще враховувати тариф на передачу. Але в принципі в будь-якому випадку собівартість набагато менше, ніж ринкова ціна... Але цей газ не йде ні на який експорт. Тобто газ, видобутий в Україні, як я і сказав, йде на потреби населення ", - сказав він.

За його словами, потрібні кошти на субсидії, податки, зарплати і погашення інших витрат компанії.

"Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не можуть платити навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось платити... Далі. є податки. І є оператор ГТС, який обслуговує труби високого тиску. Це теж витрати. Тому, якщо буде працювати "Нафтогаз" тільки за собівартістю, "Нафтогаз" тоді не буде платити достатню кількість грошей до держбюджету через податки через дивіденди, тобто частина прибутку, а "Нафтогаз" практично весь прибуток платить раз в бюджет - здається 95% - то і не буде грошей в держбюджеті, перш за все на ті ж субсидії. Крім того, ми розуміємо, що держбюджет - це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону ", - додав він.

Читайте також: "Нафтогаз" знизив оплату членів наглядової ради в 2 рази

Чи повинні громадяни країни, яка займає друге місце в Європі за доведеними запасами природного газу і четверте місце за обсягами його видобутку платити за газ вітчизняного видобутку ціну за імпортним паритету в пік сезону імпортних цін, та ще зі штучною добавкою за його віртуальну доставку від європейського хабу до кордону? Про це читайте в статті "Український газ з доставкою з Нідерландів".

Кабмін встановив граничну ціну на газ для населення до 31 березня (з 1 лютого тариф знизили приблизно на 30% до 6,99 грн за кубометр), але як це відіб'ється в платіжках за опалення? До чого варто готуватися споживачам? Про це читайте в матеріалі - «Тарифи на опалення: які шанси на зниження цін».