UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вітренко прокоментував суперечку в Нафтогазі щодо собівартість видобутку газу

Собівартість видобутку газу вище, ніж ціна його реалізації.

"Нафтогаз" систематично витрачає більше грошей на видобуток газу, ніж отримує від його реалізації. Про це написав у Facebook глава Нафтогазу Юрій Вітренко, коментуючи заяву головного виконавчого директора компанії Отто Ватерландера щодо собівартості видобутку газу.

Він зазначив, що різниця зазвичай покривалася за рахунок надходжень від транзиту або фінансувалася за рахунок кредитів.

"Навіть в бухгалтерській звітності операційна собівартість є в рази вище. А операційна собівартість - це не повна собівартість, це тільки частина", - пояснив глава НАК.

Вітренко також нагадай, що "Нафтогаз" завчасно уклав договори на реалізацію газу для потреб населення за фіксованою в рік оптовою ціною (7,4 грн), в той час як ринкові ціни зараз сягають 30 грн. за кубометр.

"Ми робимо максимум можливого для забезпечення фінансової стійкості всього ланцюжка поставок газу - від розвідки до кінцевого споживача. Тому Нафтогаз не наживаються на" народному "газі", - підкреслив глава "Нафтогазу".

Читайте також: Троє незалежних членів наглядової ради і два члена правління йдуть з Нафтогазу - ЗМІ

Собівартість видобутку кубометра газу на родовищах, якими управляє "Нафтогаз", становить близько 1 грн. Про це заявив головний виконавчий директор Нафтогазу Отто Ватерландер в інтерв'ю ЕП.

Однак в держкомпанії різко відреагували на цю заяву. Прес-служба Нафтогазу оприлюднила спростування слів Ватерландера про собівартість виробництва газу.

Раніше повідомлялося, що троє незалежних членів наглядової ради НАК "Нафтогаз" - Лескуа Бруно Жан Гастон, Людо Ван дер Хейден і Споттісвуд Клер Мері Джоан, а також два члени правління компанії - Отто Ватерландер і Петер Стефанус ван Леонова вирішили покинути компанію.

Голова наглядової ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд і члени наглядової ради Бруно Лескуа і Людо Ван дер Хейден подали у відставку на тлі конфлікту з головою правління Юрієм Вітренком.