Після незначного поліпшення виробництво в 3 скоротилося на 4,7% за підсумками липня. Про це повідомляє Financial Times.
Видання пише, що скорочення виробництва свідчить про те, що Росія переживає тяжку економічну кризу, заглиблюючись у рецесію через обвал рубля, який у свою чергу спричинило зменшення ціни на нафту.
Це також підтверджують підсумки щодо стану економіки за другий квартал цього року, які свідчать про скорочення ВВП Росії на 4,6%.
Тепер, коли стали відомі про скорочення виробництва, навряд чи Москві вдасться зупинити падіння ВВП в третьому кварталі. Сьогодні також рубль знову подешевшав через зміцнення долара США. На додачу ціна нафти на сьогодні зберігається найнижчою за останні шість років.
Російська економіка опинилася в серйозній скруті після того, як ціна на нафту Brent впала нижче 50 доларів за барель, а слідом за нею подешевшав і газ на ринку Європи. Видобуток нафти і газу забезпечує чверть ВВП у цьому році, хоча два роки тому цей показник сягав третини. Продаж енергоносіїв становить 68% російського експорту. А доходи від їх реалізації наповнює на половину російський держбюджет, з якого фінансується весь державний сектор.
Видання Financial Times писало, що економічні обмеження Заходу теж впливають на Росію, зокрема американські санкції змушують російських олігархів реорганізовувати активи. Такий крок, швидше за все, ще більше ізолює олігархів від глобальних ринків. Крім того, як вважає редакція видання, це сигнал того, що США готуються до довгострокового продовження санкцій.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.