UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вимоги МВФ для виділення траншу Україні стосуються боротьби з корупцією, пенсійної реформи та збалансованості бюджету

Місія МВФ буде наполягати на продовженні в Україні антикорупційної реформи та скасування пенсійних привілеїв для окремих груп населення. А також чекає належного обґрунтування і розрахунків на держбюджет та конкурентоспроможність виробників ініційованого Кабміном 2-кратного збільшення мінзарплат.

Як повідомили DT.UA джерела, обізнані про перебіг переговорів, для перегляду питання про виділення Києву чергового траншу, місія Міжнародного валютного фонду, яка прибула до України 3 листопада, наполягає на посиленні боротьби з корупцією, реалізації пенсійної реформи, а також на збалансованості проекту держбюджету-2017, підвищенні платіжної дисципліни учасників енергоринку та продовженні реформи податкової служби.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юрій Сколотяний. За його словами, серед вимог МВФ є як ключові пріоритети, так і "структурні маяки", що підлягають обговоренню та коригуванню.

"Оскільки МВФ, як і будь-якого нормального кредитора, цікавить насамперед відновлення платоспроможності його боржників, то зниження загального боргового навантаження, а також збалансованість держбюджету і стан поточного рахунку платіжного балансу - традиційно, ключові пріоритети. Саме до них прив'язуються так звані критерії ефективності виконання програми (performance criteria) - пункти, без реалізації яких про надання нових траншів не може бути й мови. Але навіть так звані структурні маяки можна обговорювати й коригувати", – пише автор.

За словами аналітика, пріоритетними умовами надання нового траншу для України, виходячи з інтерв'ю директора європейського департаменту МВФ Пола Томсена, є успіх у боротьбі з корупцією і реалізація пенсійної реформи в частині приведення пенсійного віку окремих груп пенсіонерів до загального показника та усунення привілеїв.

В області формування бюджету, місіонери фонду очікують від Києва пояснень структури доходів та витрат, а також обґрунтування ряду статей в проекті бюджету на наступний рік. Експерти фонду, зокрема, цікавляться, як закладене в бюджет підвищення мінімальної зарплати майже в 2 рази позначиться на його збалансованості та конкурентоспроможності українських підприємств. За інформацією DT.UA у МВФ також очікують пов'язання бюджетних витрат зі структурними реформами в основних бюджетних сферах (освіті, охороні здоров'я, пенсійній системі).

В галузі енергоефективності експерти фонду вказують українській стороні на проблеми з платіжною дисципліною споживачів, що може нівелювати "певні досягнення в енергосекторі".

В рамках продовження антикорупційної реформи, МВФ очікує від українського парламенту ухвалення пакета законопроектів, які посилюють функціональну здатність Антикорупційного бюро. Увага також звертається на те, щоб перевірка декларацій чиновників і ведення розслідувань велися на умовах рівності усіх перед законом.

Крім того, у МВФ очікують продовження реформи податкової служби (проводиться у відповідності із затвердженим планом), прогресу в докапіталізації банківської системи (складності якої пов'язані з одним з українських системних банків), і проведення ефективних реформ монетарної політики, спрямованої на підвищення стійкості та незалежності НБУ.

Детальніше про переговори представників МВФ з українськими чиновниками, що стартували 3 листопада, читайте у статті Юрія Сколотяного "Київ і МВФ: місія (не)умовлена?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".