UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відтік депозитів на Заході, у Центрі та Півдні України майже припинився, неспокійно - у Криму і на Сході

На думку експертів, в основі дій державних органів та учасників ринку має бути усвідомлення необхідності виконання банками своїх зобов'язань.

Ситуація з відтоком депозитів стабілізувалася у західних, центральних і південних регіонах, але неспокійно ще у Криму та у східних областях. Про це під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за інформаційної підтримки ZN.UA, розповів голова правління "Райффайзен Банку Аваль" Володимир Лавренчук.

"Відтік на рівні 9-10% характерний для більшості банків. Учасники ринку по-різному до нього чутливі. В цілому вплив, звичайно, є, але не такий критичний", - зазначив банкір.

Неприємним, але таким, що не руйнує основи банківської системи, назвала відтік депозитів з банків на рівні 9-10% у системі (з 27 січня) та директор департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.

За словами ж голови ради НАБУ, старшого радника "Альфа-банку" (Україна) Романа Шпека, однією з передумов для хвилювань вкладників є низький рівень довіри до державних інститутів на тлі політичної турбулентності. "В основі дій державних органів та учасників ринку має бути усвідомлення необхідності виконання банками своїх зобов'язань", - підкреслив фінансист.

Коментуючи вжиті Нацбанком заходи для стабілізації ситуації у банківській системі на валютному ринку, Шпек зауважив, що перші з них (постанова №49) були потрібні на момент їхнього введення. "Чи могли б вони бути кращими? Так, якщо б НБУ порадився з учасниками ринку. Тоді б і потреби в новій постанові - №104 - не було", - зазначив голова ради НАБУ. !zn