UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відновлення України: на чому зосередився Євросоюз та що потрібно Зеленському

ОП потрібне “чітке та своєчасне спрямування ресурсів“.

Єдиною позицією Євросоюзу і України є створення інклюзивної прозорої платформи донорів. Запустити платформу ЄС та Україна сподіваються вже до початку наступного року. Про це пише Мартина Богуславець, виконавча директорка Інституту законодавчих ідей, у матеріалі «Новий план Маршалла для України: платформа у форматі Рамштайн та Фонд відновлення».

Платформа буде координувати процес відновлення України, буде центральним інструментом координації допомоги від всіх донорів, визначатиме інституційні рамки відбудови та механізми фінансувань.

“Нам потрібне ноу-хау. Нам потрібна експертиза Європейського банку, МВФ – як ми можемо оцінити потребу в інвестиціях, координувати заходи, прозоро використовувати ресурси та звітувати про це… Будуть нові закони, нові інституції, боротьба з корупцією та нові стандарти”, – зазначила Урсула фон дер Ляєн, акцентувавши, що Україна у платформі відбудови матиме провідну роль.

Як пише Богуславець, Зеленський запропонував координаційну платформу у форматі спільного “фінансового Рамштайну” за аналогією з оборонним, який довів свою ефективність. Платформа, за баченням Офісу Президента та Уряду, має діяти під головуванням ЄС, США та України. На борту – міжнародні фінансові партнери та країни-донори.

Формат – регулярні зустрічі у складі G7, міжнародних партнерів, представників міжнародних фінансових організацій, включаючи Світовий Банк, МВФ, ЄБРР з метою координації допомоги, визначення пріоритетів, джерел та механізмів фінансування, пошуків інвестицій, враховуючи впровадження страхування військових ризиків. MIGA виділило Україні вже 30 млн доларів на реалізацію пілотного проекту зі страхування інвестицій. 

Під платформою Офіс президента розуміє і “чітке та своєчасне спрямування ресурсів”. Особливо на Fast Recovery Plan вагою в 17 млрд євро для негайної критичної відбудови.

Читайте також: План Маршалла для України: визначено основний інструмент відбудови країни

З іншими матеріалами Мартини Богуславець можна ознайомитися за посиланням.