Попри заклик представника МВФ Вільяма Мюррея надати Україні додаткову фіндопомогу, навіть надання передбачених програмою наступних двох траншів поки під питанням. Це випливає зі звіту попередньої роботи місії МВФ в Києві, яка тривала з 11 по 25 листопада.
Як пише в своїй статті для ZN.UA Дарина Марчак, команда фонду, що працювала в листопаді (зараз в Україну приїхала нова місія МВФ - ред.), оцінила результати роботи уряду невтішно, оскільки Україна провалила виконання багатьох структурних маяків, рекомендованих фондом.
ZN.UA вдалося ознайомитися з висновками листопадового візиту місії МВФ, проаналізувавши її основні вердикти та зауваження щодо виконання меморандуму Нацбанком і урядом України. "Як і під час річного перебування місії, в ході листопадового візиту до Києва співробітники МВФ були змушені констатувати: їхні прогнози щодо розвитку ситуації в Україні знову виявилися надмірно оптимістичними", - пише автор.
Як йдеться в статті, по-перше, сильніше, ніж прогнозувалося, впала гривня. В результаті цього прискорилася інфляція. По-друге, через сильне зниження експорту більшим, ніж очікувалося, виявився дефіцит поточного рахунку. По-третє, як наслідок цих процесів і масштабних інтервенцій на міжбанківському ринку, гірше прогнозів справи і з обсягом міжнародних резервів.
Крім того, один з найбільш масштабних провалів полягає в тому, що через девальвацію, зростання обсягів імпорту газу та скорочення доходів від його транзиту сильніші, ніж очікувалося, в черговий раз зріс дефіцит НАК "Нафтогаз України".
Ще одним невиконанням вимог МВФ у фонді вважають боротьбу з корупцією та ефективність державного управління. МВФ вважає, що прийнятий в жовтні закон про Національне антикорупційне Бюро (НАБУ) недостатньо хороший. У підсумку хоч формально Україна і виконала цей структурний маяк, але у Вашингтоні його просто не зарахували.
У підсумку, як зазначається у статті, Україна знову не змогла виконати цілий ряд умов, які Київ повинен був виконати до нинішнього візиту місії. Однак, попередня місія відзначила і плюси: за перші три квартали 2014 року ВВП скоротився в річному вимірі на 3,8% менше, ніж очікувалося. Але не дивлячись на це, фонд очікує падіння економіки.
Про те, які рекомендації МВФ дає проблемним секторам щодо виконання умов фонду для отримання фіндопомоги, читайте в статті "Домашнє завдання МВФ для Києва".