UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховна Рада ухвалила закон щодо "інвестиційних нянь"

За закон проголосували понад 250 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила закон №3760 “Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями”. Документ підтримали 252 народні депутати.

Документ визначає організаційні, правові та фінансові засади державної підтримки інвестиційних проектів зі значними інвестиціями. При цьому закон виокремлює новий вид інвестора - інвестора зі значними інвестиціями та  інвестиційний проект зі значними інвестиціями. Для таких інвесторів визначено низку пільг та інструменти надання державної підтримки проектам зі значними інвестиціями.

Інвестпроект зі значними інвестиціями для отримання держпідтримки має бути реалізованим в Україні в рамках таких сфер:

Також для отримання держпідтримки інвестпроект має створити від 80 нових робочих місць. При цьому середня зарплата робітника має не менш ніж на 15% перевищувати розмір середньої заробітної плати у відповідній сфері в регіоні, в якому реалізується проект, за попередній календарний рік.

Розмір інвестицій у відповідні об'єкти протягом терміну реалізації інвестпроекту зі значними інвестиціями має перевищувати суму в 20 млн євро. Водночас термін реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями не має перевищувати п’ять років. 

Згідно з документом,  держпідтримка інвестпроектів зі значними інвестиціями може надаватись у таких формах:

Загальний обсяг держпідтримки такого інвестиційного проекту не повинен перевищувати 30% від планового обсягу інвестицій за проектом. Його розмір буде встановлюватися у спеціальному інвестиційному договорі.

Читайте також: Рада знизила до 14% ставку ПДВ на сировинну агропродукцію

У першому читанні Верховна Рада ухвалила документ 21 липня. Тоді проект закону підтримали 244 народні депутати. Однак у грудні парламентарі направили документ на доопрацювання.

Цей законопроект став втіленням життя ідеї “інвестиційних нянь”, озвученої президентом Володимиром Зеленським на форумі в Давосі півроку тому. 

Втім, в Україні вже створено дуже непогану правову базу для реалізації проєктів державно-приватного партнерства (ДПП), включно з концесію. Понад те, наше правове регулювання в цій сфері одне з найкращих у світі, зазначає авторка ZN.UA Ірина Запатріна.

Тож який же чудодійний засіб стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів пропонує законопроєкт та чи потрібне він взагалі, читайте у її матеріалі “Інститут “смотрящих” нянь”.