UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вартість нафти марки Brent виросла до $ 43,23 за барель

Тиск на вартість нафти продовжує надавати надлишок пропозиції в умовах уповільненого росту попиту.

Ціни на нафту помірно відновлюються у вівторок після серйозного спаду напередодні, залишаючись при цьому в районі мінімальних позначок 2009 року, свідчать дані торгів.

За станом на 07.34 мск вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent підвищувалася на 1,66% - до 43,23 долара за барель. Жовтневі ф'ючерси на легку нафту WTI-на 1,58% - до 38,84 долара за барель. При цьому раніше в ході торгів їх вартість опускалася до 37,97 долара за барель.

Напередодні вартість Brent і WTI досягала мінімумів 2009 року після сильних розпродажів на китайських фондових біржах, які підсилили побоювання за економіку Китаю і перспективи попиту на "чорне золото". Крім турбулентності на світових біржах тиск на вартість нафти продовжує надавати надлишок пропозиції в умовах уповільненого росту попиту.

"Економіка КНР продовжує сповільнюватися, і ФРС все одно може підвищити базову ставку до кінця року. Це надасть додатковий тиск на два основних двигуна світової економіки останніх років: попит з боку Китаю і дешеві гроші", - наводить агентство Рейтер думку аналітика HSBC Фрідріха Ноймана.

Напередодні ціна нафти Brent впала нижче 43 доларів. Це мінімальна позначка ціни на нафту північноморської марки Brent за останні шість років - з березня 2009 року.

Повідомлялося, що через падіння світових індексів, що тривало весь минулий тиждень біржі Близького Сходу різко обвалилися в неділю. На Близькому Сході головні побоювання пов'язані з низькими цінами на нафту, які продовжують падіння з травня і за цей рік знизилися вже більш ніж удвічі. Так, ціна нафти Brent, що коштувала в травні 68 доларів за барель, впала до шестирічного мінімуму і зараз торгується за 45 доларів.

Експерти пояснюють це підвищеною пропозицією на ринку, що виникла завдяки американським виробникам сланцевої нафти, які послабили колись міцні позиції країн-членів ОПЕК на світовому ринку нафти. На думку аналітиків, ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.