Нафта слабо дешевшає в п'ятницю, 26 серпня, на тлі сумнівів учасників ринку в можливості ефективних дій країн-виробників сировини по стабілізації цін.
У четвер, 25 серпня, у другій половині дня нафтовий ринок перейшов до зростання, який склав більше 1%, після офіційного підтвердження участі Ірану, третього найбільшого виробника нафти в ОПЕК, в переговорах 26-28 вересня в Алжирі.
Пізніше міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії Халід аль-Фалих сказав Reuters, що в цілому він не вважає за потрібне втручатися у дію ринкових сил, вказавши, що ринок сам по собі вже "рухається в правильному напрямку".
Генеральний секретар ОПЕК Мухаммед Баркіндо в інтерв'ю Alhayat сказав, що він бачить все більшу готовність країн-членів картелю прийти до угоди, так як вони несуть втрати за нинішніх низьких цін.
Котирування жовтневих ф'ючерсів на марку Brent на лондонській біржі ICE Futures вранці опустилися на 0,2% - до 49,57 доларів за барель.
Контракти на нафту WTI з постачанням у жовтні на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася на 2 центи - до 47,31 за барель.
досі було не ясно, чи візьме участь Іран, який активно нарощує виробництво і експорт нафти після зняття санкцій, у переговорах в Алжирі.
У серпні видобуток Ірану досягла 3,8 млн барелів на день проти менш ніж 3 млн в січні, однак подальше зростання виробництва та експорту призупинився. Видання The Wall Street Journal пише, що зараз є сумніви в здатності країни швидко вийти на рівень понад 4 млн барелів в день, який був заявлений на початку року в якості цільового.
Іран заявив про намір брати участь у зустрічі ОПЕК, але не про готовність заморозити виробництво. У той же час в ситуації, коли видобуток досяг плато, Тегеран може бути більшою мірою схильний приєднатися до угоди, вважають деякі експерти.
Аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service прогнозують, що ціни на нафту будуть перебувати в діапазоні 40-60 дол. за барель в середньостроковій перспективі.
При цьому спекулянти на початку серпня зробили рекордні ставки на падіння цін на нафту. Сукупний обсяг "коротких" ставок на здешевлення Brent і WTI досяг 374 тис. (еквівалентно 374 млн барелів) – максимуму з середини січня цього року.