З 2020 року тарифи операторів систем розподілу (колишні обленерго) зросли в середньому у два рази. Наприклад, тариф "Вінницяобленерго" для першого класу збільшиться з 66,56 до 135,15 грн/МВт·год, а для другого - з 360,66 до 766,83 грн/МВт·год (усі тарифи наведено без ПДВ). Оплачувати це доведеться бізнесу, а потім - і звичайному споживачеві, пише Вікторія Ільченко у своєму матеріалі для DT.UA.
"За розподіл електроенергії повинні платити всі українські споживачі, крім найбільших, що живляться від магістральних електромереж. Тому очікувано, що навіть при незмінній ціні виробництва електроенергії, її кінцева ціна для споживача підвищиться приблизно на 25%. Однак, завдяки спеціальним зобов'язаннями, що діють на ринку електроенергії України, подорожчання торкнеться лише однієї категорії - непобутових споживачів, які бажають незалежних постачальників за вільними цінами", - пише вона.
тобто, вказує автор, за фактом підвищення тарифів на розподіл електроенергії оплатить в першу чергу бізнес, який приєднаний до мереж обленерго. І це може бути що завгодно - пекарня, СТО, приватна лікарня, молокозавод, елеватор. Або невеликий металургійний завод, яким не так пощастило з приєднанням, як Нікопольського заводу феросплавів. Але насправді не сильно важливий цей факт, додає автор, як те, що в результаті підвищені тарифи споживачі оплатять.
"І коли бізнес закладе нові витрати в собівартість своєї продукції, зростання тарифів споживачі оплатять - опосередковано, як привчилися з часів "Роттердама+", - резюмує експерт.
Детальніше про ситуацію із зростанням тарифів на розподіл електроенергії, про те, хто за це все заплатить і про причини, за яких ці тарифи зросли, читайте в матеріалі Вікторії Ільченко "Тарифи "зеленої генерації" сплатить бізнес".