Єврооблігації "Приватбанку", вартість яких тривалий час перебувала на позначці 80% від номіналу, різко впали в ціні. Тепер покупка облігацій котирується на позначці 50% від номіналу, а продаж - все ще на 80%.
"Хтось різко опустив ціну покупки. Хоче він щось купити, чи щось знає - невідомо, але середня вартість облігацій в результаті різко знизилася. Так, це можна назвати різким обвалом. Але з іншого боку, поки за ним не було потоку угод. Втім, їх і раніше не було, та ціна, яка трималася раніше, не була адекватною для цих паперів", - прокоментував DT.UA Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital
Експерт зазначає, що вартість до 80% від номіналу була завищеною, як для такого банку, і фактично папери не торгувалися, а їх ліквідність була низькою - їх обсяг дуже малий, і вони розподілені серед досить вузького кола власників.
На думку експерта, різке падіння ціни купівлі облігацій може бути пов'язане з наростаючими чутками про неминучу націоналізації банку. За його словами, "питання Привату" - це топ-тема на переговорах зі всім без винятку інвесторами, які приїжджають в україну.
"З іншого боку ми всі пам'ятаємо, що нещодавно аналогічна ситуація відбувалася з єврооблігаціями "Авангарду". Тоді, як раз, хтось таким чином намагався їх дешево купити. Ми не можемо виключати, що і нинішнє падіння вартості єврооблігацій "Приватбанку", пов'язане з бажанням когось купити ці папери дешевше. Незрозуміло інше - навіщо вони йому?" -, резюмував експерт.
За інформацією DT.UA, аудит "Приватбанку" вже закінчено. Можливо, його результати також вплинули на котирування цінних паперів банку.
Детальніше про перспективи "Приватбанку", а також його можливу націоналізацію читайте в статті Юлії Самаєвої "Президент на приватно-державної розтяжці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".