UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вартість британського фунта опустилася нижче 30-річного мінімуму – Bloomberg

Ринкам не сподобалося ознаки, що Лондон готовий пожертвувати економікою заради Brexit.

На початку сьогоднішніх торгів на Лондонській біржі британський фунт стерлінгів коштував 1,2781 доларів США. Такого низького рівня валюта Великобританії не бачила з 1985 року.

Про це сьогодні пише Bloomberg, зауважуючи, що це сталося після того, як прем'єр-міністр Тереза Мей оголосила про початок процесу виходу її країни з Євросоюзу в першому кварталі 2017 року. При цьому, вона натякнула, що не буде надавати жодної пріоритетності захисту індустрії фінансових послуг на переговорах з Брюсселем.

"У нас ринок постав перед реальністю, в якій Brexit все ж станеться. І цей процес може виявитися болючим.", - сказала головний валютний стратег Rabobank International Джен Фолі.

Вона додала, що останні заяви голови британського уряду лише посилили вже поширені страхи ринків щодо перспектив зростання, інвестицій і працевлаштування в рамках британської економіки.

Видання зауважує, що фунт стерлінгів втратив 14% вартості у співвідношенні до долара США з 23 червня цього року, коли відбувся референдум щодо Brexit. Крім того, поточний квартал став найгіршим для британської валюти з 1984 року, оскільки вона пережила п'ять скорочень вартості поспіль.

Читайте також: Більшість британських компаній замислюються про перенесення бізнесу після Brexit

Вчора видання Financial Times писало, що прем'єр-міністр Тереза Мей взяла курс на відмову Британії від єдиного ринку ЄС. Вона сказала, що хоче дати "британським компаніям максимальну свободу торгівлі і доступ до єдиного ринку", але не ціною вільного пересування чи підпорядкування суддям у Люксембурзі. Тим часом, вона пообіцяла, що Велика Британія скористається статтею 50 Лісабонського договору не пізніше, ніж до кінця березня.

Тим часом, міністр з питань Brexit Девід Девіс сказав, що у Лондоні розраховують зберегти торговельні зв'язки з ЄС після Brexit.

Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід з ЄС проголосували 51,9% тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.