UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС заочно арештував ексголову правління "ПриватБанку"

Слідство встановило, що підозрювані у грудні 2016 року за день до визнання "ПриватБанку" неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами банку.

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду повністю задовольнив клопотання НАБУ і САП і 22 грудня 2021 року обрав колишньому голові "ПриватБанку" запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро в Телеграм.

Зазначається, що рішення про арешт колишньому голові "ПриватБанку" винесено без участі підозрюваного, оскільки вже понад півроку ця особа перебуває у міжнародному розшуку.

На офіційному сайті НАБУ також повідомляється, що 22 лютого 2021 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили трьом колишнім посадовцям ПАТ КБ "ПриватБанк" про підозру у розтраті понад 136,89 млн грн. 

Підозри експосадовцям "ПриватБанку" підписала Генеральний прокурор.

Серед підозрюваних:

Слідство встановило, що підозрювані у грудні 2016 року за день до визнання "ПриватБанку" неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами "ПриватБанку".

Наведений епізод — один із низки, які досліджують детективи НАБУ, відколи восени 2019 року підслідність у всіх кримінальних провадженнях щодо "ПриватБанку" визначена за детективами НАБУ. Розслідування у всіх цих епізодах триває.

Ексголові правління та посадовиці банку про підозру повідомлено у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України, а саме — надіслано поштою, оскільки місцезнаходження підозрюваних не встановлено.

Вирішується питання про обрання затриманому експершому заступнику голови правління банку запобіжного заходу. Тривають слідчі дії.

22 лютого 2021 року, за оперативною інформацією, перший ексзаступник голови правління планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. Завдяки зусиллям керівника групи детективів та Директора НАБУ, які звернулися до Державіаслужби, літак здійснив посадку в аеропорту "Бориспіль", після чого правоохоронці розпочали слідчі дії — експосадовця затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Нагадаємо, колишнього голову правління ПАТ КБ "ПриватБанк" Олександра Дубілета підозрюють у розтраті коштів "ПриватБанку". Він – один із п’ятьох підозрюваних і цій справі й одразу у двох епізодах: розтраті понад 136 млн грн через схему страхових виплат і так званої акредитивної схеми, через яку "ПриватБанк" втратив 314,9 млн дол. США (8,2 млрд грн за курсом НБУ). Загалом за цими двома епізодами йдеться про 8,3 млрд грн, виведених через шахрайські схеми. Слідство відпрацьовує й інші епізоди та встановлює решту учасників злочину.

"ПриватБанк" було націоналізовано в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд гривень. Портфель неробочих кредитів "Приватбанку", що  пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався в 212,795 млрд гривень.

Як писало ZN.UA, є мільйон причин, чому Приватбанк не можна повертати колишнім власникам, але головна одна - це буде визнання повної неспроможності української держави і чинної влади. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої"Великий куш у Верховному суді".