За підсумками жовтня чистий експорт електроенергії з України був позитивним, тобто експортували ресурсу більше, ніж імпортували. Про це свідчать дані Центру економічних стратегій (ЦЕС).
Наразі імпорт потрібен в окремі години, коли обсяг внутрішнього споживання найбільший, але впродовж більшої частини доби Україна маємо змогу експортувати, і навіть є потенціал до збільшення експорту.
"У вересні Україна імпортувала 436,7 ГВт·год електроенергії, а експортувала тільки 0,8 ГВт·год. Навіть враховуючи ті технічні обмеження імпорту, що існують (до 1,7 ГВт потужності), його можна ще суттєво наростити, до приблизно 1200 ГВт·год на місяць", - вважають в ЦЕС.
Це стало можливим, перш за все, через завершенню ремонту енергоблоків на українських АЕС.
За даними Міненерго, енергосистема залишається збалансованою. Однак постійні ворожі атаки призводять до пошкоджень, що ускладнюють її роботу. Триває активне відновлення енергооб’єктів і підготовка енергосистеми до осінньо-зимового періоду.
Повідомлялось, що майже третина громадян України вважають неефективними – скоріше або й зовсім – дії влади щодо покращення ситуації в українській енергетиці після хвилі масових російських атак, однак більшість громадян думають, що влада справляється.