UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Євросоюзі можуть повністю відмовитись від проекту "Північний потік-2" – глава "Нафтогазу"

Реалізація проекту може послабити вплив ЄС на країни Східної Європи.

В Євросоюзі можуть повністю відмовитись від реалізації проекту газотранспортного проекту "Північний потік – 2", щоб не посилювати позиції "Газпрому" і Росії у Східній Європі.

"Дуже багато, дуже часто, ми пояснювали Європейської комісії, ми пояснювали представникам Німеччини, що "Північний потік-2" є фактично троянським конем. Реалізація цього проекту додасть козирів Росії і значно послабить вплив ЄС на країни Східної Європи, тому що з їхньої точки зору це буде виглядати як порушення принципу солідарності", - заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі "5 каналу".

За його словами, нещодавнє рішення Єврокомісії призупинити заявку на "Північний потік -2" може означати і повна відмова Євросоюзу від цього проекту. На рішення Європейської комісії міг вплинути і факт зниження тиску в українській газотранспортній системі.

"Якщо дозволяти" Газпрому" порушувати європейські принципи, дозволяти діяти не за правилами, вони отримають той же ефект, який ми отримали, оскільки ми дуже довго дозволяли "Газпрому" домінувати на нашому ринку, коли він міг грати тиском, припиняти газопостачання, відключати всю країну від газу. Всі ці приклади грають проти "Газпрому", - розповів Коболєв.

Читайте також: Коболєв "остудив запал" Міллера: Спочатку "Газпром" знизить ціну, потім "Нафтогаз" відновить імпорт

У двадцятих числах липня антимонопольний регулятор Польщі UOKiK не погодив дозвіл на створення компанії для будівництва "Північного потоку-2".

Польський президент Анджей Дуда під час візиту в Київ заявляв про те, що Польща виступає проти "політичного" газопроводу "Північний потік-2" в обхід України. За його словами, Київ і Варшава мають єдину позицію щодо російського газопроводу.