Експортери з країн ЄС, які зіткнулися з російськими контрсанкціями адаптувалися і знайшли альтернативні ринки, заявила в четвер представник глави європейської дипломатії Майя Коцьянчич.
"Незважаючи на дев'ять місяців, протягом яких тривають російські обмежувальні заходи, сукупний експорт продуктів харчування та сільгосппродукції в треті країни виріс на 5 відсотків", - зазначила вона.
Вона також нагадала, що ЄС ввів обмежувальні заходи щодо РФ у зв'язку з "дестабілізуючою роллю Росії на сході України". "Тривалість санкцій знаходиться в чіткій залежності від повної імплементації мінських домовленостей", - пояснила вона.
"ЄС продовжує повністю підтримувати повну імплементацію мінських домовленостей і виступає за мирне розв'язання конфлікту, яке б не порушувало незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України", - додала Коцьянчич.
Санкції Росії стосовно країн Заходу контрпродуктивні і наносять сильний удар по російському ринку і споживачів, зазначила вона.
"Що стосується російських відповідних заходів щодо заборони імпорту продовольства і сільгосппродукції з ЄС, то економічні дослідження показують, що російський ринок і споживачі сильно постраждали від цих контрпродуктивних заходів, у той час як європейські експортери сільгосппродукції і продуктів харчування знайшли альтернативні ринки", - зазначила вона.
У відповідь на санкції Заходу Росія раніше свої ввела обмежувальні заходи: заборона на поставки практично всієї харчової продукції з західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.