В Україну почав надходити імпортований хлор з Румунії, що може знизити напругу щодо його нестачі. Також заплановані поставки з Польщі, Словаччини та Узбекистану. Про це в коментарі "112 Україна" повідомила віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій.
"З Румунії вже потихеньку заїжджає малими партіями, 30-40 тонн на тиждень. Але цього недостатньо для загальної потреби. Словаччина, Польща можуть починати відвантаження, і їх хлор може бути в Україні до 30 серпня. Що стосується Узбекистану, вони зараз підтверджують можливість поставки хлору в цистернах, це також кінець серпня", - заявила вона.
Бабин додала, що протягом цього тижня переробляли всі потужності для того, щоб перерозподіляти між водоканалами всі запаси хлору, що залишилися.
Однак, як повідомляється на сайті київського водоканалу, з поставками хлору з Європи можуть виникнути проблеми, оскільки цистерни з європейським хлором не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території України. А завезення рідкого хлору в контейнерах автомобілем займає багато часу, з урахуванням того, що таких контейнерів недостатньо.
Повідомлялося, що на підприємстві "Дніпроазот" (єдиний постачальник хлору для очищення води в Україні) повідомили, що готуються до запуску виробництва хлору: щоб вийти на необхідний обсяг роботи їм потрібно не більше трьох діб.
Раніше Антимонопольному комітеті України заявили, що можуть оштрафувати "Дніпроазот" на 10% від доходу за останній звітний рік за відмову продавати свою продукцію, зокрема хлор.
Єдиний виробник рідкого хлору в Україні - підприємство "Дніпроазот" - заявив про готовності відновити виробництво хлору за умови підвищення цін.
Нагадаємо, що найскладніша ситуація з наявністю хлору для очищення води склалася в чотирьох обласних центрах: у Харкові, Кропивницькому та Запоріжжі. В Києві залишилося хлору на місяць.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Верховної Ради заявив, що хлор в країні буде, а "Дніпроазот" зобов'язаний купувати газ за ринковою вартістю. Глава уряду зазначив, що дешевше газу немає, і держава не може продавати газ дешевше, ніж його вартість.