UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні залишаються найвищі ставки за кредитами в Східній Європі - Bloomberg

У Нацбанку проявляють обережний оптимізм щодо зниження процентних ставок у 2019 році.

В Україні в 2019 році збереглися колишні процентні ставки про кредитування - 18%. Це відповідає прогнозам економістів, але при цьому кредити залишаються найдорожчими в Східній Європі. Втім, є деякі ознаки можливого зниження процентних ставок до кінця нинішнього року.

Про це повідомляє Bloomberg, аналізуючи поточні фінансові показники. Помічено, що, незважаючи на відновлення допомоги Міжнародного валютного фонду і зниження інфляції навіть більше, ніж прогнозувалося в 2018 році, зростання цін залишається вище встановлених Нацбанком меж.

Зростанню цін сприяють також тарифи на комунальні послуги і підвищення заробітної плати, викликане, в свою чергу, відтоком робочої сили в більш багаті країни Європи.

У Нацбанку заявили про необхідність підтримувати існуючу досить жорстку монетарну політику, щоб підвести інфляцію до наміченого рівня в першому кварталі 2020 року.

Голова Нацбанку Яків Смолій посіяв деякі надії, заявивши депутатам, що підстави для зниження ключової ставки кредитів є. Але майбутні вибори, які залучили масу популістів, стали деякою перешкодою, і ключова ставка, незважаючи на "підстави для зниження", залишилася на місці.

Майбутні президентські і наступні парламентські вибори не гарантують стабільності: новий політичний цикл може вплинути на рівень інфляції.

Але Нацбанк не позбавлений оптимізму. Банк бачить позитивні фактори, які можуть призвести до зниження ставок цього року, повідомила в четвер журналістам в столиці заступник голови центрального банку Катерина Рожкова. На даний час резерви в іноземній валюті становлять 20,8 млрд. дол. США і залишаться практично незмінними в 2019 році, оскільки погашення заборгованості компенсується продажами єврооблігацій, допомогою Світового банку та Європейського союзу і грошовими переказами.

Повідомлялося, що Нацбанк зберігає прогноз інфляції за підсумками 2018 року на рівні 10,1%, . Раніше аналітики Reuters спрогнозували, що в 2019 році зростання інфляції в Україні сповільниться.

Детальніше про темпи зростання економіки і проблеми боротьби з інфляцією читайте в статті Богдана Данилишина "Боротьба з інфляцією або економічне зростання. Що важливіше?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".