Середній рівень внесення добрив в Україні становить 42 кг на гектар орних земель, що нижче від середнього рівня в країнах, які створили внутрішній ринок землі, на 350%.
Про це йдеться у статті "Оптимальний сценарій земельної реформи" у свіжому випуску DT.UA.
"Через низький рівень використання добрив із 2000 р. вміст гумусу в ґрунтах зменшився з 3,36 до 3,14%. При цьому землі із вмістом гумусу нижче 2,5% чорноземами вже не вважаються. А оскільки 65,1% усіх орендованих земель передано в короткострокове користування терміном до десяти років, то це не мотивує орендарів зберігати родючість. Землю треба терміново рятувати реформою", - наголошують автори статті
Погіршення якості землі тягне за собою і ситуацію з урожаями. Середньорічний приріст обсягів виробництва сільгосппродукції з 2000 р. в Україні становить 3,3%. Що загалом дає результат на 72% нижчий від рівня інших постсоціалістичних країн, які впровадили ринок землі й уже приєдналися до ЄС.
Як наголошується у статті, нині українське сільське господарство в сфері землекористування йде перевірено поганим радянським шляхом. Для зростання врожаю постійно розширюються орні площі, порушуються сівозміни, вкрай повільно зростає ефективність використання добрив.
Нагадаємо, щороку внаслідок ерозії з орної площі країни змивається півмільярда тон верхнього шару ґрунту, з яким втрачається мільйони тонн гумусу. У грошовому виразі це $ 6 млрд побічних збитків через недобір врожаю на сплюндрованих землях, пише у статті в DT.UA оглядач Володимир Чопенко.
Детальніше про земельну реформу читайте в статті Максима Мартинюка, Михайла Кухара, Ганни Ковальчук, Ростислава Шиманенко, Павла Коваль, Сергія Довгаля, Григорія Кукурузи "Оптимальний сценарій земельної реформи" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".