UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Фонді гарантування заявили, що в Україні немає проблемних банків

При цьому зобов'язання Фонду зросли майже в сто разів і досягли 80 млрд грн.

В Україні на даний час немає проблемних банків. Про це повідомив директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Костянтин Ворушилін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"На сьогоднішній день немає жодного проблемного банку. Є банки, у яких є куратори. НБУ стежить дуже уважно за всіма банками. Всі операції всіх банків моніторяться... Моніторимо ті банки, які завищують ставки, викликаємо керівників банків. Ми стежимо за станом їх капіталу, їх резервних фондів. По цілому ряду банків дивимося кожен день рух активів в рамках системи раннього реагування", - сказав він.

При цьому Ворушилін додав, що стурбованість ФГВФО викликає штучне розхитування ситуації щодо банків з російським капіталом.

"У нас є побоювання, коли починають штучно розхитувати ситуацію по окремим банкам, наприклад, по російських банках. Там гроші українських вкладників. Сбербанк на сьогоднішній день, за моїми суб'єктивними оцінками, - з них найсильніший у фінансовому відношенні. ВТБ має концепцію згортання, а в ПІБі ніяк не можуть визначитися зі своєю кінцевою концепцією", - додав Ворушилін.

За його оцінкою, кризи ліквідності в банківському секторі, про яку останнім часом заговорили в НБУ, не існує.

"Криза ліквідності у більшості банків відсутня. Є інша проблема – банки не кредитують реальний сектор економіки. Банки сьогодні знайшли собі таку нішу як облігації держпозики та депозитні сертифікати. У результаті реальний сектор економіки не може отримати кредитування. Є й інша причина - дуже багато позичальників безнадійно зіпсували свою кредитну історію, їх дійсно кредитувати не можна... Але сказати, що велика криза ліквідності існує, – не скажу. Немає кризи", - сказав він.

Як писав у своїй статті для DT.UA Павло Гайдуцький, академік НААН, директор Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", зобов'язання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зросли майже у сто разів і досягли 80 млрд грн. Це в 20 разів перевищувала доходи фонду.