UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні другий місяць поспіль зафіксовано відсутність інфляції

Найбільше у липні подешевшали овочі та фрукти. У той же час, відчутно зросли ціни на яйця та цукор.

3 в Україні у липні, як і на місяць раніше, склала 0,1%. Про це повідомила Державна служба статистики (Держстат).

Таким чином, з початку року 3 становить 0,1%. Згідно з даними Держстату, на споживчому ринку у липні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,3%. Найбільше (на 6,9% і 2,2%) подешевшали овочі та фрукти. На 1,2-0,1% знизилися ціни на сало, продукти переробки зернових, молоко, макаронні вироби, соняшникову олію, яловичину, рибу та продукти з риби, маргарин. Водночас відчутно (на 10,4% і 4,9%) зросли ціни на яйця та цукор. На 1,8-0,1% подорожчали рис, масло, м'ясо птиці, свинина, кисломолочна продукція, сири, хліб.

Подорожчання алкогольних напоїв, тютюнових виробів на 0,9% у першу чергу зумовлено підвищенням цін на тютюнові вироби на 1,3%.

Держкомстат зазначає, що зростання цін у сфері охорони здоров'я на 0,2% відбулося, передусім, за рахунок сезонного подорожчання санаторно-курортних послуг на 2,6%.

Ціни на транспорт у цілому збільшилися на 0,3%, що в основному зумовлено зростанням вартості перевезень пасажирським залізничним та автодорожнім транспортом на 3,5% і 0,4% відповідно. У той же час паливо та мастила стали дешевшими на 0,2%.

Подорожчання у сфері освіти на 0,2% головним чином пов'язане з підвищенням плати за послуги закладів дошкільної та початкової освіти на 0,9%.

Нагадаємо, у кінці листопада 2012 року Міжнародний валютний фонд (МВФ) заявив, що прогнозує інфляцію в Україні в 2013 р. на рівні 5,9%.

Державний бюджет України на 2013 р. передбачає інфляцію на рівні 4,8%. У 2014 р. Кабінет міністрів прогнозує інфляцію на рівні 8,3%.

Прем'єр-міністр Микола Азаров у червні заявив, що Україні необхідно збільшити інфляцію 1,5-2%. "Три роки наполегливої роботи показали, що можна навіть у важких умовах підтримувати економічну стабільність. Більше того, у нас зараз проблема іншого плану: нам трошки треба розкрутити інфляцію, близько 1,5-2%, оскільки ми маємо протягом 5 місяців нульову інфляцію. Це тривожний фактор, тому у нас проблема іншого плану", - сказав Азаров. !zn

Читайте також:

Нацбанк обіцяє "цінову стабільність" у наступні 5 років

Азаров хоче розкрутити інфляцію до 2 відсотків

Падіння економіки змусило українців турбуватися про загрозу безробіття

Янукович допустив безпрецедентний прокол, змовчавши про загрози дефляції, - експерт