UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні зросла допомога по вагітності та пологам

Фонд соцстрахування продовжує фінансувати декретні допомоги.

Від початку 2022 року близько 80 000 жінок звернулися до Фонду соціального страхування України (ФССУ) за допомогою по вагітності та пологам. Українки можуть дистанційно оформити лікаряний та отримувати декретні виплати навіть під час війни. Про це повідомляє пресслужба ФССУ.

Як зросли декретні виплати в Україні

Фонд продовжує фінансувати декретну допомогу попри умови воєнного стану, неможливість окремих роботодавців опрацювати е-лікарняні своїх працівниць і навіть у разі виїзду застрахованої особи за кордон.

Середній розмір декретної виплати від ФССУ зріс та вже становить 49,5 тисяч гривень за підсумками серпня. Ця сума на 4,6 тисячі більша, ніж за серпень 2021 року.

У ФССУ нагадали, що допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом та виплачується застрахованій особі у повному обсязі одним платежем на підставі листка непрацездатності, який створюється з 30 тижня вагітності.

Читайте також: Військові-чоловіки в Україні зможуть брати декретну відпустку під час війни: стандарти НАТО та ЄС

Як розраховується розмір декретної допомоги

Розмір декретної допомоги обчислюється так:

Зазвичай вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Однак у разі передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за кошти ФССУ.

«Допомога по вагітності та пологах від Фонду компенсує 100% втраченої заробітної плати (доходу) незалежно від тривалості страхового стажу жінки», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Борги зі сплати аліментів: якого покарання чекати боржникам

У Фонді соцстрахування зазначили, що особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менш ніж шість місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Дата фінансування допомоги прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку за лікарняним працівниці.

Про те, як під час війни змінилися запити в репродуктивні клініки, про перспективи народжуваності читайте в інтерв’ю Алли Котляр із директоркою з науки і розвитку репродуктивної клініки «Надія», професоркою кафедри акушерства, гінекології та репродуктології Національного університету охорони здоров’я імені П. Шупика Іриною Судомою «Вагітність під час війни: знаки Всесвіту».