UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні змінять підхід до підтримки осіб з обмеженою працездатністю. Кабмін вже вніс законопроєкти в Раду

Людей із обмеженою працездатністю насамперед реабілітовуватимуть та перенавчатимуть, аби вони могли повернутись на роботу.

Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти для посилення підтримки осіб із обмеженою працездаюністю №12210  «Про внесення змін до Цивільного кодексу України у зв’язку з формуванням комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю»  та №12209 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю».

На разі на сайті парламенту ще не опубліковані тексти законодавчих пропозицій, однак представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук оприлюднив основні тези із законів.

Законопроєкти спрямовані на модернізацію системи соціального страхування та забезпечення ефективної підтримки осіб, які частково або повністю втратили працездатність. Також в них прописані правові засади для створення умов, за яких людина, яка отримала травмування чи професійне захворювання, може повернути собі працездатність і  фінансову незалежність, а у випадку, якщо це неможливо отримати достатню і гідну підтримку.

Так, до Цивільного кодексу пропонують внести зміни:

При цьому в обох законопроєктах наголошується, що запропоновані зміни будуть застосовуватись лише для нових страхових випадків, які будуть відбуватись після вступу даного законопроекту в дію.

«Ті особи, які отримують страхові виплати та інше забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням відповідно до чинного на сьогодні законодавства, будуть і надалі отримувати такі виплати», - зазначив Мельничук.

Як розповіла в інтерв’ю ZN.UA директорка Департаменту охорони здоров’я при Міноборони Оксана Сухорукова, військові скаржаться, що в Україні надто короткий та обмежений термін реабілітації поранених та недостатньо відповідних медичних центрів. Однак, за її словами, проблема у нерівномірному розподіленні. Більше читайте у матеріалі "Чи мають право військовослужбовці на доступ до якісної медицини?".