UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні влада створює стратегічний запас пального, «який буде неможливо розбомбити та знищити»

У офісі президента попросили громадян зберігати спокій та дати можливість наситити АЗС.

Українська влада вживає усіх необхідних заходів, щоб у країні стало достатньо пального та зник дефіцит бензину і дизеля на АЗС. Тож ситуація має лише покращуватися. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма.

В Україну везуть достатньо пального, щоби щоденні потреби громадян були покриті.

«Я прошу всіх громадян України зберігати спокій для того, щоб ми могли наситити всі заправки пальним, створити відповідний запас і бути більш захищеними від дій ворога, — заявив Шурма.

Більше того, Шурма запевнив, що в Україні буде сформовано додатковий стратегічний запас пального, який буде неможливо розбомбити та знищити. Таким чином потреба населення та бізнесу у пальному буде гарантована на місяці вперед.

Заступник керівника офісу президента згадав, що Росія із самого початку війни з Україною нищила паливну інфраструктуру держави. Знищено Кременчуцький НПЗ, а також десятки нафтобаз. До того ж відсутній вихід до Чорного моря через яке йшли значні обсяги пального та зупинене постачання з Мозирського НПЗ.

«Фактично нам доводиться з нуля вибудовувати інфраструктуру постачання нафтопродуктів через наші західні кордони, від наших західних партнерів», — розповів Ростислав Шурма.

Чиновник зазначив, що в мирний час Україна щомісяця споживала близько 1 млн т дизеля, бензину та скрапленого газу. Проте порти, наявна залізнична інфраструктура та рухомий склад у Східній Європі наразі не здатні логістично впоратися з таким обсягом нафтопродуктів.

Ростислав Шурма наголосив, що офіс глави держави разом з українським урядом проводить активну роботу, щоб побудувати з європейськими партнерами всі необхідні ланцюжки постачання нафтопродуктів.

«Обсяги імпорту збільшені у понад п'ять разів у порівнянні з тим, що було ще півтора місяця тому. На сьогодні обсяги імпорту фактично відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизеля на заправках», — сказав він.

Читайте також: 41-45 грн за літр - експерт сказав, звідки і коли в Україну надійде бензин

Раніше повідомлялося, що Мінекономіки працює над тим, щоб Україна мала достатню кількість палива, а його ціна залишалася адекватною, враховуючи продовження російської війни проти України.