UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні стартував прийом заявок для розвитку індустріальних парків

Кожен зможе отримати до 150 мільйонів гривень співфінансування на розвиток енергетики.

В Україні 23 липня стартує прийом заявок від індустріальних парків на державну підтримку розвитку їхньої інфраструктури, повідомив у Facebook заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевский.

Так, в державному бюджеті на розвиток індустріальних парків передбачено 1 мільярд гривень, а кожен окремий парк зможе претендувати на суму до 150 мільйонів гривень від держави на умовах співфінансування.

Заявки на співфінансування прийматимуть державні банки. Так, сьогодні відповідну угоду з Міністерством економіки підписав «Укрексімбанк», до кінця тижня заявки почне приймати «Ощадбанк», а згодом і «Укргазбанк». Заявки розглядатимуть у порядку черговості.

Кошти з держпідтримки  можна буде витратити на будівництво підстанцій, підведення електромереж, водо- і газопроводів та інших обʼєктів промислової інфраструктури. Підтримка передбачатиме співфінансування із заявником  50/50, а для для деокупованих територій - 80/20.

Також заявники зобов’язуватимуться ввести  в експлуатацію 5000 метрів квадратних промислової нерухомості протягом двох років та залучити не менше двох учасників протягом 3 років.

Читайте також: Розвиток індустріальних парків: що далі?

Депутат зазначив, що без інфраструктури залучити інвесторів індустріальному парку майже неможливо. Однак власники потужної енергоінфраструктури швидко заповнюються резидентами навіть попри війну.

Індустріальних парків, які активно реєструвались в період з 2013 до 2019 року,  може стати вдвічі менше. Головна причина – їх бездіяльність та невідповідність певним критеріям.

Як писало ZN.UA, інвестори, які працюють в Україні, стикаються з низкою серйозних перешкод. З одного боку, Україна пропонує їм спеціальні стимулюючі інструменти, а з іншого — список того, що потрібно зробити, в рази довший за перелік того, що вже зроблено. Детально читайте в матеріалі "Інвестиції в Україну: огляд наявних інструментів і майбутніх завдань".