UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні розпочали роботу над правовим регулюванням штучного інтелекту

Україна вже використовує ШІ, але цього мало.

В Україні стартувала робота  над нормативним полем для урегування діяльності штучного інтелекту, повідомив віцепремʼєр–міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Міністр зазначив, що вже відбулась стратегічна сесія, участь у якій взяли експерти, урядовці, депутати та юристи, які обговорили шляхи, якими може йти Україна у сфері правового регулювання ШІ.

«Це важливо для розвитку країни. Ми не повинні відставати від усього світу, а очолити тренд ШІ. Неможливо говорити про цифрову державу, якщо ми не формуємо прогресивну політику в напрямі штучного інтелекту та адженду для світу», - вважає Федоров.

Він додав, що Україна уже активно використовує ШІ в різних напрямках, зокрема розробляє з його допомогою  віртуального помічника в Дії, який швидко відповідатиме на питання людей, а також сподівається, що ШІ допоможе Держстату обробляти та аналізувати дані.

Читайте також: Bloomberg: Ізраїль тихо вбудовує системи штучного інтелекту в смертоносні військові операції

Також він розповів, що використання штучного інтелекту у сфері військових технологій допомагає фіксувати переміщення техніки та особового складу окупантів, збивати ворожі ракети, ефективніше наводити на цілі БПЛА тощо.

«Але нам потрібно більше. Тому створюємо умови, щоб топові міжнародні компанії, які займаються штучним інтелектом, надходили на український ринок», - додав Федоров.

Та поки цивілізований світ занепокоєний стрімким розвитком технології, говорячи про загрози і необхідність різного роду обмежень у цій царині, частина українців не знає про ШІ чи здебільшого бавиться з ним, створюючи картинки палаючої Москви у Midjourney та навчаючи ChatGPT правильно відповідати на вітання «Слава Україні!». Як українці використовують нові технології, розповіла Юлiя Самаєва у своїй статті «Ставлення українців до штучного інтелекту на диво легковажне. Дарма».