UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні псується стільки молока, що його вже почали переробляти на біопаливо

Обсяги зіпсованого молока не називаються. 

Компанія “Центр управління відходами” разом з із компанією "Данон Україна" розпочали проєкт з утилізації молочної продукції. На переробку на біогаз потрапляє 90% протермінованої продукції, повідомляє “Центр управління відходами” в Facebook.

Решту 10% відходів, які не можна переробити, передають на безпечне спалювання з виробленням теплової та електричної енергії.

Читайте також: Ціна на молоко зростає: експерти назвали причини

"Ми допомагаємо утилізовувати протерміновану молочну продукцію, а також її залишки, які неминуче утворюються у процесі виробництва. А з 2022 року компанія також почала передавати нам на утилізацію протерміноване дитяче харчування", - розповіли в “Центрі управління відходами”.

У компанії розповіли, як відбувається процес утилізації.

Спершу відділяються молочні залишки від паковання, збираються в спеціальні ємності й доправляються на біогазову станцію, де молочні продукти перетворюються на біогаз шляхом анаеробного розпаду.

Паковання сортується за типом матеріалу: папір, фольга, пластик, тетрапак. Далі здійснюється більш глибоке сортування за видами пластику та паперу.

Паковання, придатне для подальшої переробки, очищується від решток молочної продукції у спеціально облаштованих мийних машинах. Цей процес проходить без застосування хімічних речовин, оскільки всі стоки, отримані в процесі мийки, також доправляються на біогазову станцію.

Очищені таким чином матеріали стають вторинною сировиною, з якої переробні підприємства України виготовляють нові товари.

Нагадаємо, цього року через війну, яку розпочала Росія, в Україні значно зросли ціни на молоко. Це сталося через зменшення обсягів виробництва. 

Згодом також додалася проблема, пов’язана з пошкодженням енергетичної інфраструктури.