UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні оголошено конкурс на підняття затонулого танкера Delfi

Три спроби зняти танкер з мілини виявилися марними.

Сьогодні, 3 серпня, державне підприємство "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) оголосило конкурс на підйом затонулого на одеському пляжі танкера Delfi.

Заявки приймаються орієнтовно до 5 серпня, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій на своїй сторінці в Facebook.

"ДП" АМПУ " вже анонсувало прозору закупівлю послуг з підйому та видалення танкера Delfi в найкоротші терміни. Оголошено конкурс з чіткими вимогами до підрядників. Зокрема, документально підтверджено досвід виконання подібних операцій. Також учасники повинні надати план виконання робіт", - написав міністр.

Всі три спроби найнятого судновласником підрядника підняти танкер були безуспішними. Причина в недостатній матеріально-технічній базі підрядника, уточнив Криклій.

Читайте також: Прем'єр доручив прибрати судно Delfi в Одесі до кінця тижня

У Державній екологічній інспекції (ГЕІ) оцінили завдані танкером Delfi збитки в $20 тис.

27 липня процес ліквідації танкера Delfi перейшов до України, а експертна комісія ДСНС України остаточно визнала ситуацію як надзвичайну, місцевого рівня.

Танкер Delfi під прапором Молдови зазнав лиха в Одеській затоці в листопаді 2019 – судно зірвало з якоря. У ніч на 22 Листопада Delfi вдалося закріпитися якорем на відстані близько 1 милі від берега в районі пляжу "Дельфін". Увечері того ж дня рятувальникам вдалося евакуювати з судна трьох членів екіпажу.

Власник судна повинен був до 31 березня 2020 року вжити заходів для підйому і видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту.

1 квітня справу взяла під контроль генпрокурор. 22 червня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за фактом невжиття заходів з ліквідації наслідків екологічного забруднення морської води нафтопродуктами в місці аварійного знаходження судна Delfi (ч.1 ст. 237 КК України).

4 липня під час робочої поїздки в Одеську область президент України ознайомився зі станом ліквідації наслідків аварії танкера Delfi. Зеленський заявив, що роботи з ліквідації аварії треба було починати ще в листопаді 2019 року, проте судновласник показав свою безвідповідальність і фактично забув про танкер. Зеленський закликав виконувати роботи з ліквідації аварії якісно.

21 липня АМПУ зажадала від судновласника танкера Delfi передати йому право евакуювати аварійний танкер.

24 липня стався масштабний розлив палива із затонулого танкера "Delfi". Фахівці виявили пляму площею майже 7,5 тис. квадратних метрів.

Раніше ZN.UA писало, що "велике будівництво" це амбітний інфраструктурний проект, який, за задумом його творців, стане драйвером економічного зростання України. Детальніше в матеріалі Юлії Самаєвої "Велике будівництво "здорової людини".