Загальні доходи бюджету Пенсійного фонду зросли на 59,8 мільярда гривень і склали 352,2 мільярда гривень в 2018 році. Фактичні загальні витрати склали 358,6 мільярда гривень, що на 67 мільярдів гривень більше, ніж в 2017 році. Про це повідомив голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус, інформує прес-служба ПФУ.
"Пенсійне забезпечення здійснювалося для 11,4 млн пенсіонерів. Середня пенсія була 2,6 тис. грн", - сказав Капінус.
За його словами, 33% пенсіонерів отримали пенсії в сумі від 1,5 тис. До 2 тис. грн і близько 24% - в діапазоні від 2 до 3 тис. грн.
Капінус зазначив, що за останні два місяці заборгованість від надходжень ЄСВ склала два мільярди гривень, а в цілому складає 29 млрд грн.
У березні на виплату пенсій спрямовано 36,41 млрд грн., на виплату житлових субсидій - 3,98 млрд грн. Фінансування пенсій квітня 2019 і житлових субсидій за березень 2019 розпочнеться 2 квітня, а виплата з 4 числа відповідно до встановленого графіка.
Раніше повідомлялося, що ПФУ залучає позики у Держказначейства на фінансування пенсій. За даними глави відомства, за попередні роки у Пенсійного фонду накопичилося 48 млрд грн боргу перед Державним казначейством.
Протягом п'яти років в Україні пенсії можуть збільшитися до 200 євро, а зарплати - до 700 євро. Такі показники закладені в програмі кандидата в президенти Анатолія Гриценка. Згідно з планом, створення робочих місць і скасування цілого ряду податків для бізнесу, виведення зарплат з тіні, а також ліквідація корупційних схем - дозволять перенаправити кошти на підвищення зарплат і пенсій.
Раніше Гриценко назвав законодавчі ініціативи, які кандидат має намір реалізувати на посаді президента України в першу чергу. Серед них - перевірка на поліграфі для боротьби з корупцією, провокація хабара, закон про імпічмент президента, екологічні ініціативи.