Держдума РФ ухвалила закон, що дозволяє зареєстрованим за кордоном компаніям засновувати в російських спеціальних адміністративних районах (САР) дочірні структури з передачею їм своїх активів. Про це інформують росЗМІ.
"Закон дозволяє зареєстрованим за кордоном компаніям засновувати в російських спеціальних адміністративних районах (САР) дочірні структури з передачею їм активів, а також обмінюватися акціями компаній, які редоміцилюються, на папери резидентів САР - міжнародних компаній", - йдеться у повідомленні.
Цей закон може допомогти обійти санкції проти РФ за рахунок компаній, створених за кордоном. У законі цей механізм названо процедурою інкорпорації.
Від "зарубіжного" засновника вимагається протягом року передати новоствореній компанії свої активи, що були на момент її реєстрації, але не менше ніж на 800 млн рублів.
Також створюється механізм обміну акцій російських "дочірніх" структур на акції материнських "зарубіжних" компаній.
Засновником компанії в РФ може стати створена за кордоном структура, яка мала на 1 березня 2022 року акції, що торгуються на біржах.
Рада Євросоюзу ще на шість місяців, до 31 січня 2024 року, продовжила обмежувальні заходи, спрямовані проти окремих секторів економіки Російської Федерації через військову агресію Росії проти України.