UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Раді озвучили максимум дрів, який люди зможуть зберігати без остраху відповідальності

Мова йде лише про соснові або дубові дрова.

Про деревину із саду мова взагалі не йде

Про деревину із саду мова взагалі не йде

Людина не нестиме відповідальності за зберігання на власному господарстві 30 м куб. соснових дров або 15 м куб. дубових, а ухвалений владою в жовтні законопроєкт №9665 щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини приймали для захисту лісів. Як заявив, заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності й один з авторів законопроєкту Максим Павлюк, він спрямований не проти населення, яке використовує дрова для обігріву власного помешкання, а проти «чорних лісорубів» та незаконних пилорам.

«З’явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою», - заявив депутат.

Він зазначив, що закон не стосується деревини побутового обсягу, зокрема 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба, оскільки це об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, «і навіть дещо із запасом».

Павлюк додав, що для настання кримінальної відповідальності необхідно зберігання на суму понад 30 тис. грн, а це, за даними ДроваЄ, – 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.  

Читайте також: Як влаштована «лісова» корупція і чому її не зменшує реформа галузі

Депутат також заявив, що закон не має зворотної сили в часі, і якщо хтось придбав більше дрів, то поліція не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності. Таким чином норми закону, по суті, запрацюють не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону.

Зазначимо, що закон було прийнято парламентом 10 жовтня та 15 жовтня відправлено на підпис президентові.

Не так заради природи, як під тиском європейців парламент посилив відповідальність за незаконне вирубування дерев. Однак не для всіх. Що прийняв і про що забув законодавець, у статті «Лісових піратів вирішено притиснути до стінки»  аналізував  Віктор Конев.