18 вересня повідомляється, що Національний банк України зможе здійснювати дистанційні та безвиїзні перевірки дотримання вимог законодавства України в питаннях діяльності платіжних систем і переказу грошей.
Про це йдеться в заяві пресслужби на офіційному сайті НБУ.
Через карантинні заходи НБУ припинив проведення планових перевірок об'єктів оверсайт, але потреба в таких перевірках є, і вони повинні здійснюватися безперервно.
"Тому на період карантину або інших обмежувальних заходів регулятор передбачив можливість: здійснювати перевірки об'єктів оверсайт, включених до плану проведення перевірок, в безвиїздній формі та коригувати план проведення перевірок, з огляду на фактичні можливості їх проведення з урахуванням обмежувальних заходів", - пояснив регулятор.
Відповідні норми містить постанову Правління Національного банку України від 11 вересня 2020 року № 134 "Про внесення змін до Положення про порядок проведення перевірок щодо дотримання об'єктами нагляду (оверсайта) вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем в Україні", яка набирає чинності з 18 вересня 2020 року.
Оверсайт платіжних систем - діяльність центрального банку, спрямована на забезпечення безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжних систем, яка полягає в оцінці діючих в країні платіжних механізмів і, в разі необхідності, внесення змін до них.
1 вересня повідомлялося, що обсяг приватних переказів в Україну з-за кордону за січень-липень 2020 року склав $6 287 мільйонів.
Цифра перекладів в поточному році виявилася на 5,6% (на $355 млн) менше, ніж роком раніше ($6 642 млн), повідомляє Національний банк України на своєму відомчому сайті.
У липні 2020 року об`єм перекладів був $922 млн, що на 13,5% (на $144 млн) менше, ніж роком раніше.
Грошова маса в Україні за серпень виросла на 0,7% - до 1 трлн 676,923 млрд грн.
Резервні кошти за минулий місяць збільшилася на 2,4% - до 562,323 млрд грн.
Грошова маса - це сукупність готівки, що перебувають в обігу, і безготівкових коштів на рахунках, які мають фізичні та юридичні особи.
Вже майже п'ять років на держбанки в Україні припадає більше половини банківського ринку, і їх частка продовжує неухильно зростати. Фактично уряду належить банківська група, що займає домінуюче становище на ринку. Детальніше в матеріалі "Тягар держбанків".