UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Мінагропроді не планують вводити обмеження на експорт зерна через низький врожай

В міністерстві розраховують на самоорганізацію ринку.

Влада не планує вводити обмеження на експорт продовольчої пшениці в наступному маркетинговому році. Про це пише ЕП з посиланням на першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Максима Мартинюка.

"На сьогоднішній день (а це, нагадаю, вже 90% зібраних площ) питання введення обмежень на експорт зерна не розглядається", - зазначив він.

Однак, за його словами, враховуючи ситуацію на зовнішніх ринках і підвищений попит на продовольчу пшеницю, Мінагропрод зобов'язаний вжити заходів безпеки.

"Ще раз повторюся, що прямі обмеження - найбільш небажані з них. Але рівень самоорганізації трейдингового ринку досить високий, і я переконаний, що ми можемо обійтися без крайніх заходів", - підкреслив Мартинюк.

Він зазначив, що найближчим часом буде підписано меморандум із зернотрейдерами, в якому будуть закріплені прогнозні очікувані обсяги експорту продовольчої пшениці.

За даними УкрАгроКонсталту, міністерство планує вказати в меморандумі 8 млн тонн пшениці 1-5 класу. В обсяг також входить експорт борошна в перерахунку на зерно.

Цифра, зазначена в меморандумі, не є остаточною і може бути запропонована до перегляду в січні 2019 року залежно від наявності запасів продовольчої пшениці для внутрішнього споживання.

Повідомлялося, що дефіцит якісного зерна на ринку може стати причиною подорожчання хлібобулочних виробів на 30-35%. Якість українського зерна через червневу засуху і липневі дощі досить низька.

У 2017/2018 маркетинговому році українські аграрії поставили на зовнішні ринки 39,4 млн тонн зернових культур на $ 6,4 млрд. Найбільшими покупцями українського зерна в цей період стали Єгипет ($ 724 млн, 11,4%), Китай ($ 594 млн., 9,3%), Іспанія ($ 459 млн, 7,2%), Індонезія ($ 375 млн, 5,9%) і Нідерланди ($ 348 млн, 5,5%).